Pomyśl dziś #2: Tylko przed czy po?

700
#IPPTV #pomysldzis

Jesteśmy na pokładzie samolotu, przelecieliśmy nad oceanem, teraz jesteśmy nad Bałtykiem, zbliżamy się do okolic Koszalina – koniec podróży.

Jeśli chodzi o podróże, one zawsze niosą ze sobą pewne ryzyko. Niektórzy się boją podróżować, boją się tego, czy dolecą, czy w ogóle bezpiecznie dotrą. W związku z tym na każdym lotnisku są kaplice, gdzie ludzie zwracają się do Boga o pomoc, ochronę na swoją niebezpieczną drogę. Ale ciekawą rzeczą jest, że kaplice znajdują się tylko w tych strefach pasażerskich, gdzie są odloty, gdzie się czeka na podróż. Tam, gdzie są przyloty, kaplic już nie ma. Czyli inaczej mówiąc, kiedy masz problem, prosisz Boga, ale kiedy już Bóg ten problem rozwiąże i wylądujesz, to nawet lotniska uznają, że nikt nie będzie sobie zawracał głowy tym, żeby Bogu podziękować za to, że udało się dolecieć do celu, że odpowiedział na prośbę.

Pomyśl nad tym, czy nie warto byłoby – oprócz tego, że prosimy Boga, kiedy jest trwoga, kiedy jest obawa, kiedy jest ryzyko – także podziękować, kiedy już nas ochroni, wyzwoli, pomoże. Na lotniskach nie ma miejsca na podziękowanie Bogu, kiedy już wylądujesz. Ale Bóg usłyszy cię w każdym miejscu, w każdym czasie, dlatego pamiętaj o dziękowaniu Mu, nie tylko o proszeniu.

Do zobaczenia!